Vidutinės pamokos kalbos raidos apibendrinimai. Kursų santrauka apie kalbos raidą vidurinėje grupėje. Klasės vidurinėje grupėje

Auklėtoja MKDOU darželis poz. Siena:

Dremova Valentina Ivanovna

Uždaviniai:

1. Išmokite atskirti žodžius pagal tam tikrą garsą. Pratimas pakeisti žodžius, vartojant priesagas.

2. Ugdyti vaikų foneminį suvokimą, žodyną.

3. Puoselėti meilę gamtai.

Kurso eiga:

"Visi vaikai susibūrė į ratą,
  Aš esu tavo draugas, o tu - mano draugas.
  Laikykite rankas tvirtai.
  Ir šypsokis vienas kitam “

Pedagogas:Vaikinai, žiūrėk, oro balionas skrido pas mus!
  - Vaikai, žiūrėk, čia yra laiškas. Skaitykime!
  Sveiki, merginos ir berniukai!

Kviečiu apsilankyti. Man bus labai malonu su jumis susipažinti!

  Miškininkas.

Pasirodo, miškininkas kviečia tave aplankyti.
  „Ar žinai, kas yra miškininkas?“ Kur jis gyvena? Kas yra vadinama
  jo namas? (vartai)
(Miškininkas yra asmuo, kuris stebi mišką, kad miške niekas neįžeistų gyvūnų, neišmeta šiukšlių, nelaužytų medžių, nesirenka gėlių)
  -Ar tu sutinki aplankyti?
  - O kas mums parodys kelią ten? Žiūrėk, bitė. Paklauskime jos

„Maža bitė, maža bitė - parodyk
  Maža bitė, maža bitė - pasakyk man.
  Kaip rasti takelį
  Miškininkui prie vartų?
  Aš parodysiu, žinoma. Bet aš norėjau jūsų paklausti, jūs žinote dainą
(s-s-s-s)klaida daina   (WFWF)vėjas (Shhhhh)vandens (s-s-s-s).
  Žaiskime. Aš skambinsiu žodžiais, o tu, jei girdi, turėtum plakti rankas
„Komarikos“ daina (Z) -zebras, automobilis, skėtis, žiema, sniegas; tvora.
klaidos daina (F) -pilvas, žirafa, namas, obuolys, vabalas, ežiukas, peilis;
vėjo giesmė (W) -skrybėlė, kailis, saldainiai, kūgis, mašina;
daina vandens (C) -stalas, kėdė, ranka, dramblys, plokštuma, medis.
  - Ką tu gerai padarei! Toliau pakeliui sutiksite voverę, ji jums parodys kelią.
  Žiūrėk, čia ateina voverė. Paklauskime jos.
  „Voverė, voverė - pasakyk man,
  Voverė, voverė - šou
  Kaip rasti takelį
  Miškininkui prie vartų?
  Aš parodysiu. Tiesiog žaisk su manimi.
D / ir „Pavadink tai vienu žodžiu“

drugelis, buožė, uodai, musė, bitė, laumžirgis - vabzdžiai

beržas, ąžuolas, eglė, klevas, pušis, kedras -   medžiai;

starling, jautis, pelėda, stebuklas, gegutė, kregždė -   paukščių

bruknės, braškės, avietės, serbentai uogos;
  ramunėlės, varpas, rožė, lelija, rugiagėlė
- gėlės;

lapė, vilkas, lokys, kiškis, voverė, ežiukas   - gyvūnai

Gerai padaryta! Dabar žaisk kartu su manimi   "Mažas - didelis"
  „Ežiukas turi mažas letenėles, o lokys - didelius letenos.
  Ežiukas turi mažą nosį, o lokys - didelę rabarbarai.
  Ežiukas turi mažas akis, o lokys - dideles akis akys.
  Ežiukas turi mažą galvą, o lokys - didelę galvos skausmai"

Fizinė minutė

Tikriausiai esate pavargęs? Tada visi atsistojo kartu.

Vienas - pritūpęs, du - šokinėja, tai kiškio užtaisas ...

Gerai padaryta! Eik į priekį, ten sutiksi kiškį, jis tau parodys kelią toliau.
  „Zuikis, zuikis - šou
  Zuikis, zuikis - pasakyk man
  Kaip rasti takelį
  Miškininkui prie vartų?
  Žinoma! Jei tu žaidi su manimi.

D / ir „skambink saldžiai“
  Lapas - lapelisgrybas - grybasfilialas - šakelė, krūmas - šašasuoga - uoga,

žolė - žolė, vikšras - vikšrasvabalas - klaida, medis - eglutėgėlė   - gėlė.
  lietus - lietus.

Žodžiai / ir "Kas buvo kas?"
  Lapė - lapė, vilkas - vilko kubaslokys - meškiukas,
  voverė - voverė, ežiukas - ežiukas, tigras - tigro kubelisdramblys - kūdikis dramblys, liūtas - liūto kubelis, kiškis - mažas kiškispelė - pelė.
  Gerai padaryta! Man labai patiko žaisti su tavimi. Eik į priekį, ten sutiksi ežį, jis tau parodys kelią. Nepakartojama kelionė!

Žiūrėk, ežiukas. Paklauskime jo.
  „Ežiukas, ežys - pasakyk man,
  Ežiukas, ežiukas - šou
  Kaip rasti takelį
  Miškininkui prie vartų?
  Aš parodysiu ir pasakysiu. Tiesiog atsakyk į mano klausimus:
- Kas gyvena miške?
- Kokie gyvūnai gyvena miške?
„Ar žinai, kuris gyvūnas žieminį paltą keičia į vasarą?“
- Ką paukščiai veikia pavasarį?
- Kuo naudingi paukščiai?
- Kaip žmonės rūpinasi paukščiais?
- Kokie medžiai yra žali vasarą ir žiemą?
- Ko negalima padaryti miške?
  Gerai padaryta! Tu daug žinai. Labiau eik pas senelį-miškininką, jis greičiausiai jau mūsų laukė.
Miškininkas -Sveiki vaikinai! Koks geras kolega esi, kad atvažiavai manęs aplankyti. O man mano miško gyventojai jau laiško, kad jūs su jais žaidėte, neįžeidėte. Prašau papasakok, su kuo susipažinai miške? Kokius žaidimus tau patiko žaisti?
  „Ačiū, kad atvykote aplankyti manęs.“ Aš tave gydysiu su bičių surinktu medumi.

  Natalija Bezrodnaja
  Vidurinės grupės kalbos raidos pamokos santrauka

Tema: „Apibūdinančio pasakojimo apie žaislą piešimas naudojant schemą“.

Programinės įrangos turinys:

Išmokykite vaikus rašyti apibūdinantį, nuoseklų ir nuoseklų pasakojimą apie žaislus, naudojant raštą.

Įtvirtinti gebėjimą ištirti objektą nuo suvokimo kaip visumos iki esminių bruožų išryškinimo.

Aprašyme - norint nustatyti objektą, nuosekliai aprašykite dalis, savybes (spalvą, formą, dydį, kokybę, veiksmus su juo), pabaigoje pateikdami vertybės vertinimą.

Vartoti kalbos elementų pavadinimai, jų dalys, dalys, iš kurių jie yra pagaminti.

Norėdami sustiprinti vaikų įgūdžius, susijusius su objekto vietos nustatymu ir įvardijimu (kairėje, šalia, šalia, tarp, už nugaros), toliau stiprinkite vaikų įgūdžius kalba  apibendrinantys žodžiai vertės: žaislai.

- Ugdykite mąstymą, vaizduotė, stebėjimas, vaizdinė atmintis.

Skatinti domėjimąsi gimtąja kalba, bendravimo kultūrą, geranoriškumą.

Mokymo technika:

mįslės, netikėtumo akimirka, žaidimo akimirkos, fizinės minutės, pavyzdys

pedagogas, vaikų pasakojimai, patarimai, papildymai, padrąsinimas, eilėraščio skaitymas.

Žodyno darbas:

A) sodrinimas: minkštas žaislas, pliušas;

B) aktyvinimas - žodžiai - apibrėžimai: guma, plastikas, medis, kailis; žodžiai - veiksmas: spustelėja, pakrauna, suka, renka, mesti, gaudyti, maitinti, vaikščioti, vežti vežimėlyje ir kt.

Medžiaga:

krūtinės žaislai aprašymai: mašina, lokys, rutulys, lėlė, piramidė,

mįslės apie žaislus, eilėraštis „Tegul žaislai draugauja su mumis“.

Parengiamasis darbas:

žiūri į žaislus, įsimena eilėraščius, žodžių žaidimus.

Pamokos eiga.

Vaikai sėdi puslankiu priešais mokytoją.

V .: Vaikinai, Miška atvažiavo mūsų aplankyti ir su savimi atsivežė svečių. Pakvieskime Miškino svečius. Paruoškite kairįjį delną ir dešiniosios rankos vidurinis pirštas. Kartu su manimi kartojame žodžius ir rodome

„Magpie“ „Magpie“

Antgalis baltas

Viriau košę

Važiavimas ant slenksčio

Ji kvietė svečius.

W .: Kaip jūs paskambinote, paskambinote į svečius pas žagarą? (Ateik pas mus, pasveikink).

V .: Kaip dar galiu pakviesti svečius? (Prašau, ateik, mes kviečiame tave, laukiame tavęs).

Aš gaunu krūtinę nuo stalo.

V .: Vaikinai, svečiai dėl kokių nors priežasčių slapstėsi. Turėkime Meškiukus paklausti: „Meškiuk, kodėl svečiai slėpėsi?“.

V .: Vaikinai, Meškiukas sako, kad svečiai nori, kad jūs atspėtumėte mįsles apie juos. Atidžiai klausykitės mįslių ir pagalvokite prieš atsakydami.

Galvosūkiai:

Žvėris juokingas

Susiūta iš pliušo

Yra letenos, yra ausys.

Duok žvėriui šiek tiek medaus

Ir padaryk jį lova. (Meškiukas).

Mažas ūgis

Jis važiavo nuo manęs.

Nors jis visada išpūstas -

Su juo niekada nėra nuobodu. (Kamuolys).

Neskraido, klaidos nesigiria

Ir bėga gatve.

Ir nudegimas vabalas akyse

Du ryškūs žibintai. (Automobilis).

Mėlynos akys

Auksiniai garbanos

Kempinės yra rausvos spalvos. (Lėlė).

Skirtingi žiedai

Atsistokite ant pagaliuko.

Jie atrodo kaip eglutė

Vaikai linksminasi. (Piramidė).

V .: Vaikinai, tad kas atvažiavo aplankyti mūsų su Miška? (Meška, automobilis, rutulys, lėlė, piramidė).

V .: Kaip jūs galite visa tai vadinti vienu žodžiu? (Žaislai).

V .: Teisingai, gerai padaryta. Tai visi žaislai. Vaikinai ir Meškiukas dėl priežasties atsinešė žaislų. Jis nori, kad paaiškintum jam, kaip su jais žaisti. Ar mes padėsime lokiui?

V .: Vaikinai, jums reikės pasidaryti istorijas apie žaislus. Ir ši schema padės jums nupiešti istoriją. Pažvelkime į schemą. (Aš užduodu klausimus pagal schemą).

V .: Kokios spalvos yra žaislai? (Raudona, geltona, žalia, mėlyna).

V .: Ar yra formos žaislų? (Apvalus, kvadratinis, trikampis).

V .: Kokie yra didžiausi žaislai? (Didelis, mažas).

W .: Žaislai turi dalis, pvz: kiškis turi galvą, ausis, akis, nosį, liemenį, uodegą, kojas ant galvos; sraigtasparnis turi kabiną, uodegą, ratus.

W .: Žaislai yra gaminami iš įvairių medžiagų. (Aš parodau schemą, kurioje yra medžiaga). Kokie žaislai yra plastikiniai? (Plastikinis).

Iš geležies? (Geležis).

Iš medžio? (Medinis).

Iš kailio? (Kailis). Arba mes sakome minkštą žaislą. Ir tokie žaislai vadinami pliušiniais. Leiskime visi kartu sakykim: pliušas.

V .: Ladoshka mums pasakoja, kaip žaisti su žaislais? Pavyzdžiui, kaip aš galiu žaisti su lėlė? (Kėdė su ratukais, pašarų, nusirengti ir apsirengti, miegoti, sūpynės).

W .: Gerai padaryta. Dabar pažvelkime į schemą dar kartą. Trumpai pakartokite, kaip apibūdinti žaislas: spalva, forma, dydis, kokias dalis jis sudaro, iš kokios medžiagos jis pagamintas, kaip galite žaisti.

V .: Dabar klausyk, kaip gražu pasakoti apie žaislą.

Mokytojo pasakojimas.

V .: Vaikinai, prieš pradėdami pasakoti, šiek tiek pažaiskime, o Mishka bus pakviesta žaisti su mumis.

Aš praleidžiu fizinę minutę.

V .: Miška labai mėgo žaisti su mumis. Bet mes turime išmokyti Lokį žaisti su žaislais. Kas nori pakalbėti apie žaislą? (Vaikų istorijos).

W .: Gerai, gerai padaryta. Gavote labai gražių ir įdomių istorijų. Išklausęs jūsų pasakojimų, Meška išmoko žaisti su žaislais. Labai ačiū.

V .: Vaikinai, pažaiskime su Miška ir jo žaislais. Atidžiai apžiūrėkite, kaip žaislai sėdi? (Mašina, piramidė, lėlė, rutulinis guolis).

W .: Kas sėdi šalia lėlės? (Rutulys ir piramidė).

V .: Kas yra tarp meškos ir lėlės? Rutulys).

W .: Kas sėdi į kairę nuo kamuolio? (Lėlė).

W .: Dabar užmerk akis, neslepi? (Žaislai keičiami).

W .: Kas yra už lėlės? (Automobilis).

W .: Kas yra tarp rutulio ir meškos? (Piramidė).

W .: Gerai padaryta. Visi buvo dėmesingi. Vaikinai, o kai mes žaidėme, ką reikėtų daryti? (Padėkite žaislus atgal į vietą).

V .: Vaikinai, papasakokime Mishkos eilėraščius apie žaislus.

Mes pasakojame eilėraštį su vaikais „Tegul žaislai draugauja su mumis“..

W .: Gerai padaryta. Vaikinai, Meška sako ačiū. Jis išmoko žaisti su žaislais, o po tavo eilėraščio sudės žaislus į vietą. Apie tai mūsų pamoka baigta.

Programos užduotys:

- suformuoti gebėjimą teisingai tarti garsą [c], mokytis garsų tarimo [c], [h] atskirai, skiemenyje, žodžiuose, ieškant žodžių su garsais [c], [h] frazėje, gebėjime formuotis deminutyviai. - meilūs daiktavardžiai;

- lavinti taisyklingą kalbos kvėpavimą, foneminę klausą, intonacinį išraiškingumą; , būdvardžiai ir veiksmažodžiai; pagerinti gebėjimą palaikyti dialogą.

Katės įbrėžimas

Medžiaga ir įranga:  magnetinė lenta, magnetai, karstas, laiškas, kortelės su zylių, viščiukų, kačių atvaizdais pagal vaikų skaičių - pasakojimo kortelės.

Klasės eiga

Vaikai tampa ratu.

Į.   Vaikinai, laikykite už rankų ir kartu šypsokitės.

Šypsenos mus džiugino. Sakykime, kas mes dar? (Linksmas, malonus, meilus, protingas, gražus, švelnus.)

Gerai padaryta! Vaikinai, ką tau patinka daryti? (Dainuok, šok, pieš, vaidink.) Meilė žaisti - žaisime.

Žaidimas „Pateikite pasiūlymą“

Vaikai apžiūri dėžutę su istorijos kortelėmis, tada paeiliui po vieną pakalba apie tai, kas pavaizduota ant jų. Pavyzdžiui, mergaitė šluoja grindis, berniukas važiuoja ant sūpynių ir pan.

B.  Gerai padaryta, vaikinai, jūs kalbėjote apie tai, ką matėte savo akimis. O kas mums padeda su jumis susikalbėti? (Liežuvis.) Tiesa, liežuvis vis tiek moka dainuoti. Prisiminkime, kaip liežuvis gieda vandens dainą: ss ss. Dabar mes dainuosime kartu. (S-s-s, tada individualūs 2–3 vaikų atsakymai.) Dabar prisiminkime uodo dainą: s-s-s. Dainuok visa tai kartu. (Zsz, tada individualūs 2–3 vaikų atsakymai.)

Gerai padaryta! Vaikinai, mes šiandien gavome laišką (rodo). Sužinokime iš ko (skaito):

„Sveiki vaikinai! Tai aš - linksma liežuvis. Padėkite man surasti vandens ir uodų dainas, kurios paslėptos sakiniuose. “

Ar mes padėsime linksmai liežuviui? (Taip.) Klausykite sakinių ir pasakykite, kurio daina juose paslėpta. (Jis skaito sakinį: „Žąsys miega po saldžia žąsimi po sparnu“, intonaciniu būdu skleidžia garsą (-us). Tada sakinys: „Bubo kiškio dantys susirgo“, skleidžia garsą [h], vaikai reaguoja.)

Puikiai nusiteikę vaikinai! Teisingai radote vandens ir uodo dainas. Linksmas liežuvis laiške prašo jus supažindinti su kita daina. Klausykite: ctsc. Padėk man švelniai ją dainuoti. (Ts-ts-ts, tada individualūs 2-3 vaikų atsakymai.) Ši daina yra aiškiai girdima, kai dainuoja titnago pelė: Qin-Qin-Qin. Dainuokime kartu.

(„Qin-qin-qin“, tada individualūs 2–3 vaikų atsakymai.) Ir štai „titmouse“. (Naudodamas magnetus, ant lentos pritvirtinkite kortelę su titano pele.) Titna pelytė linksmai dainuoja. Vištos išgirdo jos dainą, žvilgčioja, bet neišdrįsta išeiti. Paskambink jiems: viščiukas-viščiukas-viščiukas. (Chuck-chick-chick.) Jie neina. Paskambink vištoms, Vikai (Sasha, Artyom). (Individualūs vaikų atsakymai.)

Mergaitės, kvieskite viščiukus. (Mergaičių atsakymai.) Berniukai, pašaukite viščiukus. (Berniukų atsakymai.) Paskambinkime kartu. (Chick-chick-chick.) Išėjo vištos. (Naudodamas magnetus ant lentos pritvirtinkite kortelę su viščiukų nuotrauka.) Kas yra vištos? (Mažas, purus, geltonas.)

Žaidimas „Tu esi mano kūrinys“

B.  Aš pradėsiu, o jūs tęskite. Aš esu vištiena, o tu esi mano gabalas. Kas tu toks? Pasakyk maloniai. (Plunksna, snapas, akis, letena.)

Dabar jūs esate mažos vištos, aš jus vadinu: višta-višta-višta-višta.

Kūno kultūra „Vištos»

Vaikai atlieka judesius pagal tekstą.

Vištos bėgo

Jie rado sėklų.

Jie peck, peck,

Mes vėl važiavome.

Kirminas pagautas

Jie peck, peck,

Mes vėl važiavome.

Jie pamatė lovį su vandeniu

Jie bėgo, pasilenkė,

Mes išgėrėme vandens, prisigėrėme.

Vis dar sulenktas, gavau vandens,

Jie prisigerė, papurtė savo snapą,

Plunksnos buvo nuvalytos ir nuvyko namo.

B.  Vištos išėjo pasižiūrėti į titnago pelę, o katė jas iškrėtė. (Naudodamas magnetus, ant lentos jis pritvirtina kortelę su katės nuotrauka.) Koks katės vardas? (Scratch.) Scratch sako: "Dabar aš esu viščiukas-hop-hop-viščiukas". Ką pasakė įbrėžimas? (Individualūs 2–3 vaikų atsakymai.)

Vika, grasink katei pirštu ir griežtai pasakyk: „Skrebink, nemesk viščiukų“. (Mergaitės atsakymas, tada individualūs 2–3 vaikų atsakymai.) O dabar kartu grasinsime katei ir griežtai pasakysime: „Nuliokite, neužkąskite jaunikliams“. (Vaikų atsakymai.) Įbrėžimas kairėje, mūsų išsigandęs. Ir vištos pabėgo. Dainuoja toliau tik titnagas. Kaip dainuoja titnagė? („Qin-qin-qin“)

Ar jums patiko pasakojimas apie „Cat Scratch“? (Taip.) Prisiminkime ją kartu, aš pradėsiu, o tu tęsi. Dainuoja linksmai ... (titmouse). Tito pelės daina buvo išgirsta ... (vištos). Vištos išėjo pasižiūrėti ... (titmouse), ir jos buvo pastebėtos ... (katė). Katės vardas buvo ... (įbrėžimas). Įbrėžimas pasakė: ... (dabar aš esu chick-hop-hop-chuck). Kas bijojo „Scratch“? (Us.) Kam mes išgelbėjome Scratchą nuo katės? (Viščiukai.) Kokią dainą jūsų liežuvis išmoko dainuoti? (C-c-c.)

Puiku, kad jūsų liežuviai gali dainuoti skirtingas dainas, o jūs galite atidžiai klausytis vienas kito. Gerai padaryta! Dabar laikykime už rankų ir pasakykime kartu: „Ačiū!“

Tikslai:   sustiprinti gebėjimą perpasakojant meno kūrinį naudojant modeliavimo metodą, mokyti vaikus atsakyti pilnu sakiniu, suaktyvinti žodyną, ugdyti nuoseklų vaikų kalbą, gebėjimą mąstyti, vaizduotę, mąstymą, logiką, ugdyti vaikų kūrybinius sugebėjimus, puoselėti meilę rusų liaudies pasakoms.

  Įranga ir medžiagos:   Multimedijos projektorius, kompiuteris, kaukės, lapės žaislas, stebuklingas maišelis.

Kurso eiga:

1.  Organizacinis momentas . Vaikai stovi ratu.

Pedagogas: Jūs laikote rankas ir šypsotės vienas kitam.

Vaikinai, šiandien mes leisimės į pasakišką kelionę.

Jei pasaka beldžiasi į duris,

Tu leidi jai netrukus

Nes pasaka yra paukštis

Jūs būsite šiek tiek išsigandęs ir nerastas.

2. Staigmenos akimirka.   Atsiranda stebuklingas maišelis, kuriame paslėpti lapės žaislai.

Vaikinai, žiūrėk, kas tai?

Teisingai, kažkas pamiršo stebuklingą krepšį, bet viduje yra kažkas. Pabandykime su tavimi atspėti, kas ten yra, bet ne akimis, o rankomis. Dabar paliesiu keletą vaikinų, ir jie turėtų pasakyti, kas yra maišo viduje.

Vaikai jaučia maišą ir bando atspėti, kas yra viduje.

Teisingai, vaikinai, tai lapė, ji bėgo pas mus iš pasakos. Vaikinai, kokia lapė vadinama pasakose? (Lapės sesuo, lapė, Lisa Patrikeevna)

Ir kaip jūs atspėjote, kad lapė pasislėpė maiše? (ji turi pūkuotą uodegą)

3. Pokalbis.   - O dabar, vaikinai, atsisėsime ant kėdžių ir pabandykime apibūdinti savo svečią.

Anechka, ką galėtum pasakyti apie lapės kailį? (lapės kailis minkštas, purus, raudonas.)

Na, Alyoša, ką tu mums pasakysi apie lapės veidą. (Lapės snukis yra aštrus, lieknas, ausys aštrios, kaip trikampiai.)

Gerai padaryta, Alioša. Ir Saša papasakos mums apie lapės uodegą. (Lapės uodega ilga, minkšta, pūkuota.)

Alisa, kaip tu galvoji, kodėl lapė turi tokią pūkuotą uodegą? (Lapės uodega ilga ir pūkuota, kad apimtų jos takus.)

Gerai padaryta, Alisa. O kaip lapės personažas, koks jis yra pasakose? (Pasakose lapė yra klastinga, melagė.)

Puikiai nusiteikę vaikinai. Lapė atkeliavo pas mus iš pasakos, bet kaip tu galvoji? Kokiose pasakose mes sutikome lapę? (Šerniena su riedėjimo kaiščiu, Kolobok, Teremok, Rukavichka.)

Taip, iš tikrųjų šiose pasakose mes sutinkame lapę, bet mūsų svečias nubėgo iš pasakos, kur ji įžeidė kiškį ir išvarė jį iš namų. („Zayushkina“ namelis)

4. Žaidimas su galvosūkiais.   „Teisingai, vaikinai, ir lapė su savimi atsinešė galvosūkius“. Atidžiai klausykimės jų ir atspėkime. Pirma, mįslė atsitiktinai, o tik tada pasakome mįslę.

Skaidrių programa.

Mūsų gyvūnas gyvena aliarme

Kojos nešiojasi iš bėdų.

Na gerai atspėk

Koks gyvūno vardas? (kiškis)

Kas yra didelis ir koja kojon,

Jis iš letenos iš statinės išėmė medų.

Valgydavau saldainius ir rėkdavau.

Ar jo vardas? (lokys)

Ku-ka-re-ku jis garsiai rėkia

Garsiai išskleidžia sparnus.

Višta ištikimas piemuo

Koks jo vardas? (gaidys)

Turiu puikią ausį

Aštrus žvilgsnis ir subtilus kvapas

Aš tuoj pat įsitraukiu į kovą su katinu

Nes aš (šuo)

Važiuoja per pelkę

Žalioji krantinė.

Žalios kojos

Mano vardas yra (varlė)

Vaikinai, pažiūrėk, kokius gyvūnus tu ir aš atspėjau, ir ar jie visi yra pasakos „Zajuškinos namelis“ herojai? (Ne, varlė iš kitos pasakos)

5. Fizminutka.

Teisingai, vaikinai, lapė mato, kad esate pavargusi, ir nori su tavimi žaisti. Nori žaisti su lapė?

Tada stovėkite ratu.

Ei, vaikinai, ką jūs miegate

Parodyk mums gyvūnus.

Žvakidės turi aštrų nosį

Ji turi pūkuotą uodegą.

Raudonos lapės kailis

Neįtikėtinas grožis.

Lapė vaikšto per miškus

Jis numeta raudoną paltą.

Kiškis kirto per mišką

Kiškis ieškojo maisto.

Staiga kiškio viršuje

Rožė kaip strėlės ausys.

Zuikis šoktelėjo, pasisuko

Ir sulenktas po medžiu.

Meška išėjo iš denio,

Misha minko kojas,

Ant kojinių jis ėjo

Ir ant prakaito kulnų.

6. Pasakos modeliavimas.   - Čia mes šiek tiek ilsėjomės, o lapė kviečia mus prie stalų.

Ant stalų yra lakštai su apskritimais, pieštukai, ant lentos taip pat yra lapas su apskritimais.

Vaikinai, prisiminkime pasaką „Zajuškino trobelė“. Alisa, papasakok, kaip prasideda pasaka.

Teisingai, ir Anė ateis prie lentos ir nupieš mums kiškį ir lapę. Anai, kuo lapė skiriasi nuo kitų gyvūnų?

Parodykime ant pirmo apskritimo, kad tai lapė, nupiešk aštrias ausis ir ilgą snukį.

O ką turi kiškis, ko neturi kiti mūsų pasakos herojai?

Teisingai, nupieškime ausis ilgomis ausimis.

Ir kas daro šunį skirtingą mūsų pasakoje?

Teisingai, nupieškime savo šuniui uodegos žiedą.

Anai, ką mes piešiame, norėdami parodyti, kad tai lokys?

Dešinėje atkreipkite mažas apvalias ausis.

Irina tęs pasaką.

Anai, kuo ypatingas gaidys?

Teisingai, mes nupieškime šukutę savo gaidžiui, galime piešti ant snapo.

Kuo, Lera, kokia pasaka baigiasi?

Gerai padaryta, vaikinai, jūs gerai prisimenate pasaką „Zayushkina's namelis“ ir dabar papasakokime tai eilutėmis, kaip mes mokėme.

7. Pasakos inscenizacija.   Vaikams skiriami vaidmenys ir kaukės.

O dabar, vaikinai, jūs virstate mažu gyvūnu.

Kažkada buvo lapė ir zuikis. Jie nusprendė kurti kiekvienas sau

namelis. Lapė pastatė ledą, o zuikis. Bet pavasaris atėjo raudonai, ir lapės namelis ištirpo.

Lapė: O, oi, oi, čia, įstrižai!

Kaip būti? Kur mano namai?

Kiškis: visas tavo namelis su prieangiu

Aš nubėgau į upę.

Nesijaudink,

Jūs judate pas mane.

Lapė: (sako šaliai):

Pasisekė pasakyti įstrižai

Aš jį išmesiu iš namų.

Aš nenoriu gyventi su juo,

Duonos plutos dalis: (reiškia kiškį):

Ei, klausyk gerb. Zaya!

Yra naujienų!

Kiškis: O gerai! Kuris?

Lapė: Už miško yra sodas,

Yra kopūstų - visus metus!

Kiškis: Ar tikrai prinokęs?

Nagi, eime, aš bėgu

Aš ieškosiu kopūstų!

Kas tai? Durys uždarytos.

Lapė: (atrodo iš namų)

Dabar gyvenu trobelėje.

Kiškis bėgo ieškoti kopūstų, o lapė uostė - ir užėmė jo namą.

Bėgo zuikis, o uošvis buvo užrakintas.

Kiškis: Kodėl, tai yra mano namai!

Fox: Aš tavęs neišleisiu, dalgis!

(kiškis nueina, sėdi net verkdamas)

Kiškis pats statė labai stiprų namą,

Taip, joje įsikūrė pikta lapė.

Kas nebijo kurį laiką padėti?

Klastinga lapė

Kas išvažiuos?

Pasirodo šuo.

Šuo: Au, va, tu!

Aš turiu karštą nuotaiką!

Aš nebijau ginčų ar muštynių!

Parodyk man, kur yra tavo priešas

Čia ausys išsikiša į langą.

Šuo: Ei, lapė, ar girdi lojimą?

Vargas, vargas, vargas, eik!

Lapė: Kai banguoju uodegą,

Ugniai apdegę, saugokitės!

Šuo: (bailus)

O, visiškai pamiršo, įstrižai!

Man reikia greitai eiti namo!

Vedos: Vėl sėdi ant kelmo

Prastas mažas kabliukas, liūdna.

Ką daryti, jis nežino

Jis nušluosto ašarą ašara.

Pasirodo lokys

Meška: Aš melas meška,

Miegojau ilgai ir giliai.

Aš nebijau ginčų ar muštynių!

Parodyk man, kur yra tavo priešas!

Kiškis: Čia sėdi mano trobelėje,

Čia ausys išsikiša į langą.

Meška: Ei! Kas ten trobelėje?

Štai jūs!

Lapė: Kai banguoju uodegą,

Ugniai apdegę, saugokitės!

Meška: (bailus)

O, visiškai pamiršo, įstrižai!

Man reikia greitai eiti namo!

(meška palieka)

Kas nebijo

Zainke pagalba?

Klastinga lapė

Kas išvažiuos?

Pasirodo koksas

Gaidys: Ku-ka-re-ku, ku-ka-re-ku!

Aš padėsiu, padėsiu!

Neverkite, neverkite, dalgiuokite,

Gyvenimas su lapė!

Lapė: Kai banguoju uodegą,

Ugniai apdegę, saugokitės!

Gaidys: Kaip purtyti šukas -

Ir visas namas subyrės!

Turiu pynę

Išeik, lapė!

(lapė bėga iš namo ir bėga į mišką)

Kiškis: Na, ačiū, Cockerel!

Padėjo lapė!

Mes gyvename kartu name

Gyvenk kartu ir nesivargink!

8. Apibendrinimas.

Gerai padaryta. Vaikinai, ar jums patiko pasaka? Ko ji mus moko?

Na, mes turime atsisveikinti

Ir dalis su pasaka.

Vėl pasaka nauja

Organizuotos kalbinės raidos veiklos vidurinės grupės „Apsilankymas tigro kūne“ vaikams apibendrinimai

Uždaviniai
Edukacinė sritis „Bendravimas“:  toliau lavinti darnius kalbos įgūdžius (daikto aprašymas); išmokyti vaikus pasirinkti tinkamus žodžius; įtvirtinti apibendrinančių sąvokų įsisavinimą: „daržovės“, „drabužiai“, „baldai“; išmokyti vaikus aiškiai ir teisingai tarti garsus p, p΄, parinkti žodžius šiais garsais; aiškiai tarti žodžius ir frazes, naudodamas atitinkamą intonaciją, toliau lavina gebėjimą atpažinti ir įvardinti pirmąjį žodžio garsą, parinkti žodžius tam tikram garsui.
„Socializacijos“ ugdymo sritis:  formuoti bendradarbiavimo ryšius tarp vaikų, ugdyti gebėjimą įsiklausyti į kitus, papildyti draugo atsakymus.
Edukacinė sritis „Grožinės literatūros skaitymas“: toliau domėtis rusų liaudies pasakomis

Medžiaga. Tigro žaislas, stalo teatras „Teremok“, mažos žaisliukų drožlės. 1. Organizacinis momentas.
Pedagogas.  Kažkas priėjo prie mūsų (rodo tigro žaislą). Kas tai yra?
  Vaikai. Tigras
Pedagogas. Teisingai. Kaip užauga tigras?

2. Žaidimas „Kas girdi“
Pedagogas.  Ar šuo gali užmigti?
  Vaikai. Taip
Pedagogas. Teisingai. Kaip šuo graužia?
  Vaikai. Rrrrrrrrrrr (choriniai ir individualūs vaikų pakartojimai)
Pedagogas.  Ar varna gali užsibūti?
  Vaikai. Ne
Pedagogas. Ką ji gali padaryti?
  Vaikai. Sukramtyti
Pedagogas. Kaip varna klesti?
  Vaikai. Automobilis-automobilis-automobilis (choriniai ir individualūs vaikų pakartojimai)
Pedagogas. Varna krečia, o antis?
  Vaikai. Griausmas
Pedagogas.  Kaip kremta antis?
  Vaikai. Quack-quack-quack (choriniai ir individualūs vaikų pakartojimai)
Pedagogas.  Kaip gaublys varna?
  Vaikai. Kukareku (choriniai ir individualūs vaikų pakartojimai)
Pedagogas.  Kaip ežiukas knarkia?
  Vaikai. Frr-frr (Choriniai ir individualūs vaikų pakartojimai)
Pedagogas.  Kaip kiaulė graužia?
  Vaikai. „Oink-oink“ (choriniai ir individualūs vaikų pakartojimai)
Pedagogas.  Kaip katė verkia?
  Vaikai. Mur-moore (choriniai ir individualūs vaikų pakartojimai)
Pedagogas.  Gerai padaryta!
3. Žaidimas „Kas ką daro“
Pedagogas.  Dabar pažaiskime atvirkščiai. Aš sakau kvatodamas, o tu sakai, kuris gyvūnas tai sako, ir atitinkamą veiksmą
  Vaikai. Ančių kvapas
Pedagogas. Oink oink
  Vaikai. Mažos kiaulės graudinasi
Pedagogas.  Automobilis-automobilis-automobilis
  Vaikai. Varna krečiasi.
Pedagogas. Kukareku
  Vaikai. Gaidžio gaudymas
Pedagogas. Moore moore
  Vaikai. Katės gurkšniai
Pedagogas.  Frr Frr
  Vaikai. Ežiukas užkandžiavo
4. Žaidimas „Ištark žodį“
Pedagogas. Dabar žaisime įdomų žaidimą. Užduotis sunki. Atidžiai klausyk manęs. Aš pasakysiu: jie plaukė akvariume…. Ir tu padėk man sugalvoti pabaigą, pabaigti. Kas plaukė?
  Vaikai. Žuvis.
Pedagogas.  Tiesiai akvariume plaukė žuvys. Auga sode ... kas auga sode?
  Vaikai. Morkos.
Pedagogas. Kokias daržoves dar žinai?
  Vaikai. Agurkai, bulvės, burokėliai ...
Pedagogas.  Mama uždėjo Vovai, kad ...
  Vaikai. Marškiniai.
Pedagogas. Kokius drabužius dar žinai?
  Vaikai. Sundress, sijonas, kelnės ...
Pedagogas. Kas yra kambaryje ... kokie baldai?
  Vaikai. Stalas, kėdė, lova ...
Pedagogas. Gerai padaryta! Jūs padėjote man rasti daug tinkamų žodžių.
5. Dinaminė pauzė
  Susitiko du kačiukai: „Miau, miau!“,
  Du šuniukai: „Av-av!“,
  Du kumeliukai: „Igo-go!“
  Du jaunikliai: „Rrrr“,
  Du jaučiai: Mu-Mu.
  Pažiūrėk, kokie ragai.
6. Žaidimas „Pasaka„ Teremok “
  Pedagogas.  Pažvelkite į gyvūnus, kurie atėjo žaisti su mumis. Tai nėra tik gyvūnai, jie atėjo pas mus iš pasakos „Teremok“, mes su jais žaisime dabar, bet tik tas, kuris ją teisingai vadina, galės pasiimti gyvūną, balsas parinks pirmąjį žodžio garsą ir papasakos apie jį.
  Vaikai. „Mmmmyshka“ - pirmasis garsas m. „Lllllll varlė“ - pirmasis garsas…
  Pedagogas. Gerai padaryta! Bet žiūrėk, mūsų tigro jauniklis kažkur skuba, atėjo laikas jam eiti į motinos namus. Pasakykime jam stebuklingą žodį.
  Vaikai. Iki.
  Pedagogas. Ir atsisveikinkime su tigru
  Vaikai. Rrrrr.

mob_info